Patrí k najbežnejším vírusovým ochoreniam. Stretávame sa s ňou každý rok, niektorí z nás aj opakovane. Vyhlásené sú jej „sezóny“, kedy dokáže položiť celý kraj či dokonca štát. Napriek tomu mnohí z nás chrípku podceňujú a namiesto liečby v posteli ju jednoducho „prechodia“. A to aj napriek tomu, že lekári pred podobnými riešeniami neustále varujú . Prečo?
1. Neliečená chrípka preťažuje organizmus, výrazne namáha imunitný systém a jednotlivé orgány.
2. Chorý je oveľa náchylnejší na vznik zápalu v tele – angína, zápal pľúc či horných dýchacích ciest ale aj stredného ucha bývajú častou komplikáciou pri chrípke.
3. Zápaly často postihujú aj dôležité orgány ; napríklad zápal srdcového svalu alebo mozgových blán môžu spôsobiť až život ohrozujúce stavy.
4. Len na Slovensku zomrú na chrípku a jej komplikácie stovky ľudí.
5. Obzvlášť nebezpečná je pre starších ľudí (nad 65 rokov), malé deti, onkologických pacientov.
6. Liečba chrípky v domácich podmienkach znižuje riziko šírenia nákazy.
7. Už pri prvých príznakoch je dôležitá izolácia (podľa možností aj od ostatných členov rodiny) a liečba na lôžku dostupnými prípravkami.
8. Tzv. chrípkové epidémie prebiehajú najmä na prelome zimy a jari, kedy je imunita u väčšiny populácie oslabená. Preto myslite na posilňovanie svojej obranyschopnosti počas celého roka. Účinného spojenca môžete nájsť vo výživovom doplnku Karnozín EXTRA, ktorý posilňuje imunitný systém a napomáha v tvorbe protilátok voči vírusovým a bakteriálnym infekciám. Silná imunita pomáha rýchlejšie prekonať prípadný zápal. Originálna 6 zložková receptúra ponúka elixír silných antioxidantov a celodennú potrebu karnozínu si môžete zabezpečiť len dvoma dávkami denne. Karnozín EXTRA nájdete v našom eshope >>> kúpiť Karnozín Extra
9. Na samovoľné nasadenie antibiotickej liečby v domnienke, že budete rýchlejšie fit, rýchlo zabudnite. Antibiotiká sú na liečbu chrípky neúčinné. V prípade ich užívania pri chrípke si totiž veľmi často vytvoríme rezistenciu na liečbu antibiotikami a „vyrobíme“ si problém do budúcnosti.
10. Pokiaľ ochorenie prebieha bez komplikácií, vystačí vám aj domáca liečba. V akútnych štádiách (bolesť svalov, zimnica, horúčka a pod.) je riziko nákazy pacientov bez chrípky v čakárni oveľa vyššie.